Musterloomad

Jaapan ei ole kaugel!

Trükist saabus uus raamat “Musterloomad”! Selle raamatu sünnilugu on üsna ebaharilik – täiesti Eesti sisuga raamat on koostatud ja välja antud esmalt hoopis Jaapanis.  Jaapanlanna Kotomi Hayashi oli sedavõrd vaimustuses Anu Kotli ja Anu Raua mustriloomadest, et soovis jaapanlastele koostada raamatu, mis õpetaks neid vahvaid mustriloomi kuduma ja ühtlasi tutvustaks ka Eestit.   2016. aastal ilmuski jaapanis raamat ANU & ANU NO DOBUTSU KNIT by Anu Raud and Anu Kotli.

Ühel hetkel aga tuli autoritel ja MTÜ Kotli Maja’l mõte, et raamat võiks ju ilmuda ka Eestis. Siiski pole musterloomade raamat täpne tõlge jaapani keelest. Saara Kirjastus on koos autoritega raamatu kohendanud sobivaks just Eesti huvilistele. Ikka nii, et õpetused ja skeemid oleksid meie kudujatele käepärased.

Mõte kodustest, villastest, meie oma kirjadega mustriloomadest tekkis Anu Raual vastukaaluks tänapäevasele tormakale plastikmaailmale juba hulka aega tagasi. Algusest peale on mustriloomade innukaks kavandajaks ja kudujaks olnud Anu Kotli. Loomad kavandas ja kuduski raamatu tarvis Anu Kotli, kuid nende kudumisõpetused pani kirja Kotomi Hayashi. Fotograaf Yasuo Nagumo tehtud ilusatel piltidel rändavad mustriloomad Tallinna vanalinnas, Heimtali muuseumis, Anu Raua kodutalus ja Anu Kotli aias.

Musterloomad

autorid: Anu Kotli, Anu Raud, Kotomi Hayashi

Eestikeelse raamatu toimetaja: Anu Pink

Eestikeelse raamatu küljendaja: Marek Lillemaa

Väljaandjad: Saara Kirjastus ja Kotli Maja

 

Raamatut saab osta Saara e-poest