Kuidas me ometigi enne neid fotosid tegime!

Eile oli meie majas paras ports külalisi, sest kutsusime oma kliendid uudistama uut fotostuudiot. Jah, Saara laienes sõna otses mõttes puukuuri. Ja kui te küsite, kus me õnnetukesed nüüd oma ahjupuid hoiame, siis võime rõõmsalt hüüda – meil on nüüd radiaatorid! Ilmselt peame sisse viima kohustusliku tootmisvõimlemise, et hoolitseda kujundajate kauni rühi ja hea tervise eest, sest enne olid kõik töötajad sunnitud vähemalt kord tunni jooksul end liigutama ja kaminasse puid viskama. No ega me kaminaid nüüdki ära kaotanud, saame nendesse ilutuld teha :).

Ja nüüd, kui oleme juba järgmise raamatu jagu pilte uues stuudios ära teinud, tundub üsna imelik, kuidas me möödunud 17 aasta jooksul kõik need tuhanded-tuhanded fotod oma raamatutesse tegime. Tahate näha? Otsisime eilse päeva jaoks mõned pildiklõpsud, mis tehtud pildistamise protsessist ja olgem ausad, mõned neist on eriti tagantjärele väga naljakad.

Stiilinäide nr 1 õpikust “Kodundus. 7.-9. kl.”

Kuidas pildistada Karjala pirukaid?
Asetage pirukad koos lõikelaua, linase rätiku ja muuga müügikorraldaja lauaservakesele ja pildistage nii, et ta oma augurauaga peale ei jääks 🙂

Stiilinäide nr 2 raamatust “Siiri rätid”

Kuidas teha koopiapilt mõisaprouast? Laud tuleb lükata peaaegu vastu sobivat kappi (muidu pole pildistamiseks distantsi), kirjastuse juhataja Anneli ronib kribinal-krabinal laudlinale ja sirutab välja käe kujundaja kodust toodud lambiga. Pilt on ilus ju!

Stiilinäide nr 3 raamatust “Kodundus 4.-6. kl”

Kuidas pildistada aedvilja?
Lükake pakkimislaual kõrvale kõik klientidele minevad pakid, pakkepaber ja muu. Asetage alla valge taust ja laotage oma aedviljad pakkimislauale. Pakkimist saate jätkata, kui aedviljad on söödud 🙂

Stiilinäide nr 4

Kuidas pildistada inimesi küllalt pimedas kontoris?
See on kollektiivis meeskonnatöö harjutus. Kaks inimest hoiavad lampe, üks teeb A3 paberiga reflektorit ja fotograaf ronib jalgupidi tugitooli, mis on nihutatud uksevahele :). Kõik saavad jagada soovitusi, millist nägu teha tuleb. Pilt on kenasti meie kodulehel!

Anneli Kenk

Stiilinäide nr 5 raamatust “Eesti silmuskudumine 2. Sukad ja sokid”

Kuidas pildistada Kihnu poolsukki partidega?

Oota, kuni tuleb läbisõidul kohvi jooma keegi, kes on ostnud endale Viljandist pardipojad ja sõidab nendega Tallinna poole. Niikaua, kui ta kohvi joob, tõsta vastu valget kirjastuse seina kolm eriti vettinud euroalust ja lase pardid vastloodud aedikusse. Pildista nii, et valge majasein peale ei jääks.

Stiilinäide nr 6 raamatust “Meite Muhu mustrid”

Kuidas pildistada rahvakunsti?

Oota, kuni ilm ilusaks läheb, saada raamatu autor koos vana tekiga õue ja las ta hoiab seda laiali nii, et ise välja ei paistaks. Seelikut hoia näpuotstega paigal.

jne…

Aga nüüd, hopsassaa! Meil on päris stuudio koos stuudiovälkude, valgustite, vahetatavate taustade ja muu vajalikuga.

projekt kodukale

Avamise puhul viisime läbi avaliku näidisfotosessiooni. Modell oli muidugi väga tasemel, flirtis Toskana nööpnõelaga ja teiste tootefoto objektidega, samuti lasi endast teha erinevaid puhkusepilte!

Imemaitsvat toitu pakkus kirjastuse sõber Ester ja kõik olid rõõmsad!

Alates tänasest võib meie juures pildistada lasta nii asju kui inimesi. Lepi aga aeg kokku ja tule. Nagu näed, on meil pikaajalised kogemused isegi ilmvõimatutes tingimustes pildistamiseks, aga nüüd on meil ju stuudio.